از ویندوز 1 تا ویندوز 8 به روایت تصویر

Windows 1.0
اولین نسخه مستقل مایکروسافت ویندوز، یعنی نسخه 1.0 سال 1985 وارد بازار شد. تک پنجره‌ای بود و پنجره‌های مختلف آن نمی توانستند بر روی یکدیگر یا کنار هم قرار گیرند. در ضمن به خاطر حق قانونی که اپل برای ابداع سطل زباله داشت، این سیستم سطل زباله فایل‌های پاک شده نداشت.

Windows 2.0
ویندوز 2 در سال 1987 منتشر شد. این بار پنجره‌ها می‌توانستند روی هم قرار گیرند.

Windows 3.0
در سال 1990 مایکروسافت با عرضه ویندوز 3.0 به موفقیت مهمی دست یافت. حدود 10میلیون از این نسخه در طول دو سال فروش رفت و منبع درآمد بزرگی برای مایکروسافت شد.

 

Windows 95

24 اوت 1995، مایکروسافت ویندوز 95 را به بازار عرضه کرد و مایکروسافت توانست رکورد فروش 7 میلیونی را در پنج هفته اول ثبت کند. تغییرات زیاد این نسخه از ویندوز و همچنین بهبود وضعیت گرافیکی کاربران را شگفت زده کرد.

این نسخه ویندوز از اینترنت، شبکه dial-up، و Plug and Play پشتیبانی می‌کرد.

Windows 98
سال 98 وجود رایانه‌های شخصی، اداری و خانگی پدیده‌ای عادی شده بود و ویندوز 98 به طور اختصاصی برای مصرف‌کنندگان طراحی شده بود. ویندوز 98 آخرین ویندوزی بود که بر پایه داس نوشته شد.

 Windows 2000
این نسخه از ویندوز آمده بود تا به عنوان جایگزینی برای ویندوزهای 95، 98، و NT Workstation 4.0 به کار گرفته شود.

 

 Windows_XP
در 2001، ویندوز XP با ظاهری جدید و با پشتیبانی از 25 زبان زنده دنیا روانه بازار شد. این نسخه از ویندوز به یکی از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت تبدیل شد.

 

 Windows Vista
ویندوز ویستا سال 2006 روانه بازار شد و آن چیزی که در لحظه اول کاربر را شیفته خود می‌کرد، جذابیت‌های بسیار زیاد گرافیکی بود هرچند که این مزیت کوتاه مدت بود و این نسخه با واکنش منفی بسیاری از کاربران مواجه شد. سخت‌افزارهای موجود جوابگوی این هم رنگ و لعاب نبودند و سیستم امنیتی اعصاب خردکن شده بود و برای هر کاری اجازه می‌گرفت.

Windows 7
ویندوز 7 در اکتبر 2009 به طور رسمی به بازار عرضه شد. ویندوز 7 از ویژگی‌های بسیاری بهره‌مند شده بود که از جمله می‌توان به راحتی بیشتر در کار با پنجره‌ها، مدیریت بهتر فایل‌ها و فولدرها اشاره کرد.

نسخه آزمایشی و بتا آن موجود است اما باید تا عرضه نهایی آن هنوز صبر کرد

لطفا با کلیک بر روی 1+ واقع در قسمت ابزار وب سایت ما را در گوگل محبوب کنید.

                                                          حمـــید رضـــا رشـــیـــدیان

/ 1 نظر / 116 بازدید
پروفسور ستاره

ركوردم 1دقيقه و 28 ثانيه است.